گراتک > مرکز آموزش > توسعه وردپرس > نصب و فعالسازی درگاه پرداخت زرین پال بر روی وردپرس
توسعه وردپرسمرکز آموزش ۱۴۰۱/۰۲/۰۸ ۸۱۸ بازدید

نصب و فعالسازی درگاه پرداخت زرین پال بر روی وردپرس

درگاه های پرداخت اینترنتی چیستند؟

به زبان ساده، درگاه پرداخت شبکه ای است که مشتریان فروشگاه شما میتوانند از طریق وجوه را به شما منتقل می کنند. به طور کلی ما دو نوغ درگاه پرداخت داریم؛

  • درگاه پرداخت مستقیم
  • درگاه پرداخت غیر مستقیم(واسط)

 

درگاه پرداخت مستقیم:

در این نوع درگاه پرداخت، مشتری شما برای پرداخت هزینه و تسویه، وارد درگاه پرداخت بانکی میشود که به صورت مستقیم به بانک متصل میباشد؛ مانند درگاه بانک ملت. مزیت این درگاه پرداخت این است که بعد از پرداخت مشتری، مبلغ مستقیما به حساب شما در این بانک واریز خواهد شد. در این نوع درگاه، کارمزدی از شما بابت داشتن درگاه کسر نمی‌شود اما بایستی مالیات و شرایط دیگری مانند دریافت اینماد، داشتن مجوز معتبر حقوقی و حقیقی، رعایت کردن تمامی قوانین تجارت در وبسایت شما و … که برای داشتن این درگاه لازم است داشته باشید. برای رعایت کردن این موارد، نیاز به طی کردن مراحل اداری طاقت فرسا میباشد که پیشنهاد میشود ابتدای کار از درگاه پرداخت واسط که کار را برای کسب و کار های راحت کرده، استفاده کنید.

 

درگاه پرداخت غیر مستقیم (واسط):

بر خلاف درگاه پرداخت مستقیم، در این درگاه پرداخت شما از یک واسط برای دریافت هزینه از مشتری استفاده خواهید کرد که بابت هر پرداخت از شما کارمز گرفته میشود. به عنوان مثالی از درگاه پرداخت واسط، میتوان به زرین پال و آریان پال اشاره کرد. برتری که این درگاه نسبت به درگاه مستقیم این است که درگاه های پرداخت واسط از پشتبانی فنی قوی‌تری برخودار هستند و شما می‌توانید به راحتی پلایگن‌های مورد نظرتان را در هر سیستم مدیریت محتوایی که دارید، پیاده سازی کنید. همچنین شما نیاز به دریافت مجوز برای استفاده از این درگاه ندارید.

درگاه پرداخت اینترنتی زرین پال چیست؟

درگاه پرداخت زرین پال یکی از دزگاه پرداخت های واسط هست که در میان کسب و کار ها از محبوبیت زیادی برخودار میباشد و ایمنی آن بالاست. برای فعالسازی درگاه پرداخت شما نیاز دارید که ابتدا در سایت زرین پال ثبت نام کنید و مراحل ثبت نام را طی کنید. بعد از اینکه ثبت نام شما تکمیل شد، به شما “مرچنت کد” داده میشود که برای استفاده از افزونه زرین پال در وردپرس، به آن نیاز هست. ما در این ویدیو فرض میکنم که شما ثبت نام را انجام و مرچنت کد را دریافت کرده اید و حالا قصد دارید که درگاه را بر روی سایت خود فعال کنید.

 

ویدیو آموزش نصب و فعالسازی درگاه در وردپرس:


    شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

    پربازدیدترین مطالب