گراتک > مرکز آموزش > سئو و بهینه سازی > AMP یا Accelerated Mobile Pages چیست؟
سئو و بهینه سازیمرکز آموزش ۱۳۹۶/۰۳/۲۳ ۱۹۶۹ بازدید

AMP یا Accelerated Mobile Pages چیست؟

گوگل به تازگی یکی از ابزار های جدید خود، به نام AMP را در اوایل سال ۲۰۱۶ منتشر کرده است. با توجه به افزایش استفاده از تلفن همراه بسیاری از افراد برای دست یابی به اطلاعات دنیای وب از تلفن همراه خود استفاده می کنند و آمار استفاده از موبایل روند صعودی خود را می پیماید. در نتیجه سرعت لود صفحات در موبایل از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

گوگل به تازگی از فریم ورک AMP رونمایی کرده است و هدف از ارائه این ابزار بهبود عملکرد صفحات وب حاوی متن، تصویر، فیلم، انیمیشن و…. در موبایل می باشد. هدف از این فناوری گوگل ارائه راهکاری سریع و بهینه برای کاربران می باشد تا به راحتی بتوانند، محتوای صفحات وب، خصوصا سایت هایی که دارای متن زیادی می باشند (مانند سایت های خبری) را به راحتی مشاهده کنند.

AMP یا Accelerated Mobile Page  به معنی افزایش سرعت لود شدن صفحات در موبایل می باشد. پروژه AMP یک فریم ورک جدید و متن باز است که به  طور کامل از فناوری های موجود در وب ساخته شده است. این پروژه به برنامه نویسان کمک می کند  صفحات HTML با حجم کم ایجاد کنند. این کد ها به راحتی در صفحات موبایل لود می شوند، تا با لود سریع محتوای صفحات وب به راحتی برای کاربران قابل مشاهده باشد.

بنا براین نشان داده شده در سایت رسمی گوگل سایت هایی که توسط فریم ورک AMP نوشته شده اند دارای لینک آبی می باشند. با انتخاب لینک به راحتی به صفحه مورد نظر می روید و جابجایی در صفحات و مطالعه محتوای صفحه به راحتی صورت می گیرد.

به طور قطع گوگل هدف های والایی را از ایجاد فریم ورک AMP دنبال می کند و ممکن است این فریم ورک با وجود نداشتن دیزاین پیچیده و بهره گیری از طراحی ساده جایگزین تکنیک های طراحی رسپانسیو و نسخه موبایل سایت شود. نظر شما چیست؟


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

پربازدیدترین مطالب